Všetko, čo by ste mali vedieť pred kúpou škrečka

Škrečkovia sa stanú prvým domácim zvieratkom pre mnohých ľudí. Plánujete aj vy kúpiť svojmu dieťaťu alebo sebe škrečka? Prečítajte si všetko, čo o týchto mini gulôčkach s nohami potrebujete vedieť.

Myslite na ich krátku dĺžku života

Veľa rodičov kupuje svojim deťom zvieratá, pretože je to spôsob, ako im ukázať, že smrť je bežnou súčasťou života. Dĺžka života škrečkov sa pohybuje od 1 a pol roku do 3 rokov. Pri kúpe škrečka nepočítajte s tým, že budete mať zvieratko na dlhý čas.

Najbežnejšie typy škrečkov

Sýrski škrečkovia sa najčastejšie stávajú domácim miláčikom. Vzrastom sú títo škrečkovia najväčší druh. V klietke by mali byť sami, pretože ak sú v nej viacerí, majú vo zvyku medzi sebou bojovať. Pri interakcií s ľuďmi sú pokojní a jednoducho sa s nimi manipuluje.

Trpasličí škrečkovia sú viac sociálni a radšej sa zdržujú v prítomnosti iných škrečkov. Ak chcete mať v klietke viac ako jedného, dbajte na to, aby išlo o rovnaký druh. Tento typ škrečkov je známy svojou rýchlosťou a mrštnosťou, a preto je aj mierne náročnejší na manipuláciu.

Čínski škrečkovia sú veľkosťou a vzhľadom podobní trpasličím, ale uprednostňujú samotu. Nie sú tak rýchli a jednoduchšie sa s nimi manipuluje.

Manipulácia so škrečkom
Sýrski škrečkovia najlepšie zvládajú manipuláciu a interakciu s ľuďmi.

Klietka a iné potreby

Klietka by mala byť drôtovaná alebo plastová. Snažte sa vyhnúť akváriam, ktoré nie sú dostatočne ventilované a taktiež aj klietkam plným plastových prekážok, ktoré síce vyzerajú zábavne, ale zle sa čistia. Keďže klietku budete čistiť minimálne raz alebo dvakrát do týždňa, jednoduché čistenie je priorita číslo jeden. Spodná časť klietky musí byť naplnená pilinami, ktoré by nemali byť parfumované.

Klietka by mala obsahovať koleso, v ktorom môže zvieratko behať, misku na jedlo a fľašu s vodou. Okrem týchto nevyhnutných záležitostí myslite aj na hračky. Sú to najmä hračky na hryzenie, vďaka ktorým si škrečok udrží zdravé zuby. Okrem toho môžete do klietky kúpiť prekážku, na ktorej sa vybehá a zabaví.

Hračky pre škrečkov
Škrečkovia sú zvieratá, ktoré sa rady hrajú a pobehujú cez prekážky.

Škrečkovská diéta

Tieto zvieratká by mali každý deň dostať čerstvé granule, ktoré kúpite v zverimexe. To však nestačí. Škrečkovia sú vyberaví a nezvyknú zjesť všetky semiačka, ktoré budú v balení. Ich každodennú stravu by ste mali dopĺňať ovocím a zeleninou.

Škrečkovia sú, čo sa týka starostlivosti, veľmi jednoduché zvieratká a sú ideálne pre ľudí, ktorí nemajú na svojho domáceho miláčika až tak veľa času.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Hlodavce

Ako sa starať o morské prasa?

0
Novinky Tip

Aj plazy sú pekné domáce zvieratká

0
Mačky Novinky Psy Tip

7 tipov, ako zvládnuť návštevu veterinára bez stresu

Navigácia

Magazíny