Veci, ktoré treba zvážiť pred kúpu domáceho zvieratka dieťaťu

Domáce zvieratká sú láskyplným prírastkom do rodiny, ale netreba ich kupovať bez rozmýšľania. Najmä, keď je to domáce zviera pre dieťa. Pred kúpou treba zvážiť viaceré faktory a rozhodnúť sa, či je vaša rodina naozaj pripravená na tento záväzok. Nikto nechce, aby ste museli zvieratko nakoniec niekomu darovať alebo dať do útulku. Z toho by ste boli smutní vy, vaše dieťa a najmä zvieratko.

Výhody domáceho zvieratka

Začnime s tým príjemným. Zvieratko pre dieťa predstavuje nového kamaráta, s ktorým sa môže dennodenne hrať. Naučí ho zodpovednosti a podporí v ňom starostlivú stránku.

Domáce zvieratko dokáže utužiť rodinu. Pravidelné hranie sa so zvieratkom znamená aj spoločné trávenie času s rodinou. Zviera dokáže vyparatiť rôzne nezbedy, na ktoré budete s láskou a smiechom spomínať za pár rokov.

Výskum preukázal, že domáce zviera môže zmierniť alergie detí a že deti, ktoré od nízkeho veku žijú v domácnosti so zvieratkom, sú zdravšie.

Chlapec a zviera
Dieťa si dokáže so zvieraťom vytvoriť vzťah ako s nikým iným.

Nekupujte koňa, ak máte rozpočet iba na škrečka

Áno, aj peniaze sú jeden z faktorov, ktoré treba zvážiť pred kúpou domáceho zvieratka. Do zvieraťa budete musieť investovať peniaze. Pred kúpou si spravte rešerš a zistite, ako sú rôzne zvieratká finančne náročné.

Pochopte záväzok, do ktorého vstupujete

Zistite si, čo zviera potrebuje a koľko času mu treba venovať. Dokážete sa oňho postarať? A hlavne, je to zviera vhodné ako domáci miláčik pre vaše dieťa? Nerobte unáhlené rozhodnutia, ktoré môžete neskôr oľutovať vy, ale hlavne váš potomok.

Načasovanie je dôležité

Nekupujte domáce zviera, keď vy alebo vaše dieťa nie ste naň pripravení. Myslite na vek vášho dieťaťa a vek, ktorého sa dožíva dané zviera. Ak kúpite tínedžerovi mačiatko, je možné, že sa oň v jeho posledných rokoch budete starať len vy. Na druhú stranu, nemluvňa si zvieratko nedokáže užiť tak, ako si ho užije staršie dieťa.

Ktoré zvieratko je pre vás vhodné?

Nad touto otázkou sa pred kúpou musíte poriadne zamyslieť. Áno, väčšina detí by najradšej mala doma opicu, koňa alebo slona. Tieto priania sa im, bohužiaľ, vo väčšine prípadov nesplnia. Ideálne je začať so zvieratkom, o ktoré sa netreba tak veľa starať, aby ste si vy aj vaše dieťa zvykli na nového člena rodiny.

Pes a dievča
Pred kúpu zvieraťa treba racionálne zvážiť všetky okolnosti a nenechať sa presvedčiť úpenlivým prosením vášho dieťaťa.

Čo všetko treba pred výberom zvieratka zvážiť:

  • Koľko času denne, týždenne a mesačne mu môžete venovať?
  • Aký veľký priestor mu viete poskytnúť?
  • Zvládne sa oň starať aj vaše dieťa?
  • Nebude tento druh zvieraťa prekážať susedom?
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Psy

Toto sú najvhodnejšie plemená pre začínajúcich psíčkarov

0
Novinky Tip

Veci, ktoré treba zvážiť pred kúpu domáceho zvieratka dieťaťu

0
Psy

Letíte so psom? Prečítajte si tieto 3 zásady!

Navigácia

Magazíny