6 top plemien psov do bytu

Chlpatý gauč, štekanie, rozčúlení susedia a hyperaktívny pes, ktorý z nudy obhrýza nábytok. Aj takto môže vyzerať vaša domácnosť, ak chováte v byte psa. Nie všetky plemená sú vhodné na život v obmedzenom priestore. Samozrejme dobrá výchova aj povaha konkrétneho psa v tomto hrajú úlohu. Psík z ulice s nejasným pôvodom môže byť tiež úžasným spoločníkom v malom byte. Niektoré plemená sú však priamo vyšľachtené pre chov vnútri.

Čivava vám dá celé svoje srdce

Čivava pes do bytu
Čivavy svojho pána úplne zbožňujú.

Najmenšie psíky na svete milujú spoločnosť svojich pánov, postačí im aj pomerne málo pohybu. Čivavy sú považované za “hračkárske” psy, no nenechajte sa oklamať. Sú síce malé, ale majú veľmi silné povahy. Problémom pri čivavách môže byť nervózny štekot. Obľubujú najmä svojho pána, a preto nemusia byť najpríjemnejšie voči cudzím ľuďom či zvieratám. V byte sa najlepšie znášajú s inými čivavami. Ostatné plemená im nemusia byť po chuti. Na druhej strane vám čivava dá neskutočné množstvo lásky.

Mopslík vás rozosmeje

Mopslík pes do bytu
Mopslíky su milé a neskutočne smiešne psy.

Mopslíky sú malé, majú krátku srsť a vychádzajú so všetkými. S ľuďmi, inými psami a dokonca aj mačkami. Títo malí pohoďáci radi spia, oddychujú a každý deň im postačia aj malé prechádzky. Pri fyzickej aktivite a horúcom počasí na ne dávajte pozor, vďaka svojmu plochému ňufáčiku môžu mať problém s dýchaním. Mopslíky potrebujú na štekot naozaj dobrý dôvod. Sú to tichý spoločníci, čo poteší nielen vás, ale aj susedov. Ako bonus vás ich výrazy tváre a správanie určite rozosmeje.

Chrty sú pohodoví spoločníci

Chrt pes do bytu
Chrty sú známe atletickosťou, napriek tomu sú skvelými spoločníkmi v byte.

Chrty sú známe najmä svojou rýchlosťou, eleganciou a dlhými štíhlymi nohami. Možno vás to prekvapí, ale chrty sa perfektne hodia do bytu aj k malým deťom. Majú veľmi príjemnú povahu a znesú sa aj s inými psíkmi. Radi oddychujú a vylyhujú väčšinu dňa. Denné prechádzky sú samozrejmosťou, no veľa aktivity nevyžadujú.

Bišon je mimoriadne hravý

Bišon pes do bytu
Ako malé snehové guľky, čo poviete?

Bišony patria k najobľúbenejším psom do bytu. Majú síce dlhšiu srsť, no chlpatý gauč vám nehrozí. Bišona by ste ale mali každý deň vyčesať a očistiť. Na bielej srsti je špina vidieť takmer okamžite. Bišony sú pomerne tiché psy a sú známe aj tým, že výborne vychádzajú s ľuďmi, aj s inými zvieratami.

Buldog najradšej oddychuje

Anglický buldog francúzsky buldoeck
Ktorý sa vám páči viac? Anglický buldog alebo francúzsky buldoček?

Buldogy patria k najlenivším psom. Dajú vám kopec lásky, ako aj iné psy. No ku šťastiu im stačia skutočne krátke prechádzky. Zvyšok dňa si radi pochrapkávajú. Buldogy sú perfektné psy pre byt. Majú krátku srsť. Ak je pre vás buldog priveľký, zvážte francúzskeho buldočka. Sú rovnako milí, len o čosi menší.

Jorkšírsky teriér miluje túlenie

Jorkšírsky teriér
Jorkšírsky teriér sa ešte stále teší popularite.

Podobne ako čivava aj jorkšírsky teriér patrí k malým “hračkárskym” psíkom so svojráznou povahou a tendenciou k nezmyslenému štekotu. Nedôverujú cudzincom, no svojmu pánovi dajú všetku pozornosť a lásku. Nepríjemným spoločenským situáciám dokážete predísť dôsledným tréningom.

Nech už si zvolíte akékoľvek plemeno alebo najdúcha z ulice, najdôležitejšia je správna výchova a tréning. Každý psík vás bude považovať za stred vesmíru.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Psy Tip

Ktorý rodinný psík sa hodí do vašej domácnosti?

0
PR článok

Happy Foto má cloud

0
Novinky Psy

Aká psia rasa sa najlepšie hodí k vašej povahe?

Navigácia

Magazíny