Týchto 5 vtákov si rozhodne nekupujte do bytu!

Rozmýšľate nad kúpou okrídleného domáceho miláčika, ale neviete sa rozhodnúť? Poradíme vám. Týchto 5 vtákov si rozhodne nekupujte do bytu, pokiaľ chcete naďalej viesť pokojný život, ktorý nie je naplnený ich hlučným krikom a trepotaním krídel.

Macaw papagáj

Tieto papagáje sú známe svojou krásnou farebnosťou. Ich typické farebné kombinácie sú zelená s červenou a modrá v kombinácii so žltou. Sú to veľmi zábavné a pekné vtáky, no majú hlas, ktorý vaši susedia celkom určite neocenia. Ich škrekot je možné počuť až na míľu ďaleko. Okrem toho, že ich krik je nadmieru hlučný, zvyknú si dvakrát do dňa robiť hlasovú rozcvičku. A to práve v časoch, kedy my, ľudia, chceme mať pokoj. Počas svitania a západu slnka.

Macaw
Tieto papagáje sú najznámejšie svojimi krásnymi farebnými kombináciami.

Kakadu

Tento druh vtákov je typický svojim zvláštnym čírom, ktoré sa hrdí na ich hlavách. Ich krik dokáže preraziť aj zvukotesné steny. Okrem sily kriku treba upozorniť aj na to, že sú to veľmi ukecané vtáky, ktorých bežné rozprávanie počas celého dňa dokáže spôsobiť poriadnu bolesť hlavy.

Kakadu
Pre Kakadu sú typické ružové a svetlé farby.

Amazonský papagáj

Amazonské papagáje si na svoj život vyžadujú veľa priestoru. Pokiaľ ich plánujete umiestniť do malej klietky v byte, počítajte s tým, že budú protestovať. Každodenne potrebujú čas na cvičenie a hranie. Ak sa začnú nudiť alebo budú mať pocit, že sa im nevenujete, majú tendenciu byť deštruktívni.

Amazonský papagáj
Ak sa rozhodnete pre kúpu Amazonského papagája, venujte mu svoju pozornosť.

Africký šedý papagáj

Vtáci pôvodom z africkej džungle, aj napriek ich vysokej inteligencii, nedokážu rozlišovať medzi džunglou a vašim dvojizbovým bytom. Zo svojho prirodzeného prostredia sú zvyknutí na to, že musia vydávať hlasné zvuky, aby ich ten, pre koho sú určené, počul.

Africký šedý papagáj
Nenechajte sa pri kúpe zmiasť ich farbou. Tieto papagáje vôbec nie sú svojim správaním šedé myšky.

Conure papagáj

Aj napriek ich výrazne menšej veľkosti oproti už spomínaným vtákom, ani tento druh nie je ideálny do bytu. Najmä, ak žijete s viacerými ľuďmi a určite nie, ak žijete s deťmi. Ich krik vám môže spôsobiť rezonovanie v ušiach, ktoré môže trvať aj niekoľko hodín!

Concure papagáj
Hoci je veľkosťou menší ako predošlé vtáky, krikom ich statočne dobehne.

Ktoré vtáky sú teda vhodné do bytu?

Ak nechcete, aby vás susedia nenávideli a škaredo sa na vás pozerali pri stretnutiach vo výťahu, zvoľte radšej menšie, menej hlučné druhy vtákov. Najčastejšie a aj najviac odporúčané vtáky do bytu sú andulky. Kľudne si môžete zaobstarať aj dve a ich štebotanie nebude nič, s čím by sa nedalo žiť. Ak sú vám sympatickejšie papagáje, ale nechcete prísť o uši, Korela môže byť skvelým spolubývajúcim. Je to papagáj, ktorý pochádza z podčeľade kakadurodé. Medzi ďalšie vtáky, ktoré si môžete nasťahovať do bytu, patria kanáriky. Tie síce štebotajú od rána do večera, ale ich hlas je nežný a príjemný.

Korela
Korela je jedným z mála papagájov, ktorý vám v byte neodtrhne uši.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Psy

Ako zabrániť šteniatku aby hrýzlo všetko, čo uvidí

0
Mačky Novinky Psy Tip

7 tipov, ako zvládnuť návštevu veterinára bez stresu

0
Psy

Toto sú najvhodnejšie plemená pre začínajúcich psíčkarov

Navigácia

Magazíny