10 povelov, ktoré môžete naučiť vášho psa

Sadni, ľahni, zostaň, miesto. Toto sú štyri základné povely, ktoré by mal ovládať každý pes. Tieto povely sú pre život so psom nevyhnutné, avšak to neznamená, že to musia byť jediné triky, ktoré môže váš pes ovládať. Dnes vás naučíme 10 iných povelov, ktoré môžete jednoducho naučiť svojho štvornohého chlpáča. Pri učení sa zabavia psíkovia a aj vy.

Pamlsok
S obľúbeným pamlskom bude učenie trikov jednoduchšie a rýchlejšie.

Potras labkou

Áno, aj so psom si môžete podať ruku. Aké úžasné by bolo, kebyže si váš pes podá ruku s vašimi priateľmi počas ich návštevy? Tento trik sa dá naučiť za pár tréningových cvičení. Pomocou pamlskov odmeňte psa zakaždým keď vám podá labku a časom sa tento trik naučí robiť aj bez pamlsku.

Ustúp

Tento trik je skôr užitočný ako zábavný. Príde vám vhod vo viacerých situáciách. Môžete ho tak zastaviť pred vybehnutím z dverí, naháňaním iného psa alebo kňučaním pred dverami chladničky, keď si pripravujete jedlo.

Pokloň sa

Ten trik síce môže znieť zložito, ale pohyb, ktorý pri ňom psíkovia vykonávajú je pre nich úplne prirodzený. Psíkovia sa tak pýtajú jeden druhého, či sa budú spolu hrať.

Zamávaj

Vedeli ste, že váš psík vám môže pred odchodom do práce zamávať? Tento trik je velmi chutný a zároveň aj jednoduchý. Na začiatok potrebuje váš pes ovládať trik s potrasením packy. Keď už bude tento povel ovládať, prejdite tým istým systémom na mávanie packou.

Hovor

Hovor, alebo teda v psej reči, štekaj. Ak naučíte vášho psa štekať ale aj byť ticho na povel, môžete tým eliminovať nadmerné štekanie, ktoré nie je príjemné ani vám, ani vašim susedom. S týmto povelom dokážete kontrolovať, kedy váš pes hovorí a zahrnúť ho tak do konverzácií v rodine.

Toč sa

Veľa psov tento trik ovláda samo od seba. Kto z nás ešte nevidel psa naháňajúceho svoj vlastný chvost? Ak však váš pes tento trik neovláda, naučíte ho to veľmi jednoducho. Budete mu pred nosom držať pamlsok a tak ho navediete do smeru, ktorým chcete aby išiel. S točením to ale nepreháňajte, aby mu náhodou neprišlo zle.

Daj pusu

Nie všetci psíčkari sú milovníkmi tohto povelu. Veľká mokrá psia pusa nie je pre každého. Pekná malá pusa na líčko však vie zlepšiť aj zlý deň. Ak si dáte na líce malý pamlsok, váš pes sa povel naučí. Keď si neskôr ukážete prstom na líce, váš psík to pochopí ako povel na pusu.

Popros

Veľmi rozšírený psí povel, ktorým naučíte vášho štvornohého kamaráta poprosiť o jedlo. Nie každý pes sa zvládne naučiť tento povel a niektorým to môže trvať dlhšie ako iným. Treba s ním mať veľkú trpezlivosť.

Pretoč sa

Tento trik je najjednoduchšie učiť po častiach. Postupne sa tak váš pes dokáže pretočiť od malého otočenia až o 360 stupňov.

Pretoč sa
Psíkovia sa zo zábavy radi pretáčajú aj sami od seba na gauči alebo v tráve.

Hraj mŕtveho

Tento trik je najviac obľubovaný deťmi, ktorým sa páči, keď sa psík prestane na pár minút hýbať a potom ich prekvapí svojou energickosťou. Predtým, ako začnete učiť psa tento povel, je potrebné aby ovládal predošlý trik, pomocou ktorého sa vie prevaliť, keď zavelíte.

Hraj mŕtveho
Tento trik sa dokážu naučiť aj malí aj veľkí psíkovia.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Vtáky

Prečo potrebujú papagáje zelené krmivo?

0
Novinky Tip

Veci, ktoré treba zvážiť pred kúpu domáceho zvieratka dieťaťu

0
Hlodavce

Všetko, čo by ste mali vedieť pred kúpou škrečka

Navigácia

Magazíny