Psíky, s ktorými sa rozhodne nebudete nudiť

Patríte medzi aktívnych a neposedných ľudí, no chýba vám pri vašich aktivitách milujúci spoločník? Aktívny a energický pes je pre vás možno tým pravým riešením. Ešte pred tým, ako si psíka zadovážite, premyslite si pár dôležitých vecí. Ak mu nebudete schopní dať všetko, čo potrebuje, bude trpieť nielen psík, ale aj vy. V opačnom prípade vás čaká chlpatý parťák na celý život.

Border kólia

Inteligentná, aktívna, hravá. Taká je border kólia. Krásny čierno-biely ovčiak si vás získa svojou energickou povahou a nezávislosťou. Border kólia bude vaším verným spoločníkom na celodenných túrach, ale aj počas behu a dlhých prechádzok. Je to hravý psík, ktorého ľahko vycvičíte, ale musíte mu dopriať dostatok pohybu. V opačnom prípade sa začne nudiť a môže mať deštruktívne sklony.

Aktívne psy a kólia
Border kólie si vyžadujú naozaj veľa pohybu.

Rhodésky ridgeback

Pes oddaný svojej svorke bude milovať aj rodinu, do ktorej sa dostane. Je vytrvalý, k čomu ho predurčuje juhoafrický pôvod a lov levov. Ridgeback je ako stvorený pre rodinu s deťmi, je oddaný, spoľahlivý a veľmi ľahko ho môžete rozmaznať. Charakteristickým znakom ridgebackov je pruh srsti na chrbte, ktorá rastie v protismere.

Aktívne psy a ridgeback
Ridgeback je psík ako stvorený do rodiny s deťmi.

Ako pri všetkých aktívnych plemenách, aj pri ridgebackovi platí, že sa hodí do domu so záhradou, ktorú bude poctivo strážiť. Toto plemeno má sklony k nezávislosti, takže sa niekedy môže “utrhnúť” a utiecť. Vždy sa však vráti. Nenechajte sa zmiasť jeho nevinným a trpiteľským pohľadom, v skutočnosti je to šťastný a často aj prefíkaný psík.

Jack Russel teriér

Teriér Jacka Russela, ako sa tento psík správne nazýva, je síce malý, ale určite sa nehodí do bytu. Ak teda nechcete mať rozhryzený gauč, zničený nábytok a nešťastného psíka, ktorého ste celý deň nechali zatvoreného v byte. Jackovi nestačia krátke vychádzky trikrát do dňa. Tieto psíky by najradšej boli na vzduchu celý deň. Jack Russel teriér potrebuje trpezlivého majiteľa, ktorý ho dôsledne vycvičí a bude sa mu dostatočne venovať. A za to sa mu malý teriér odvďačí bezhraničnou psou láskou.

Aktívne psy a Jack Russel
Jack Russel teriér je malé plemeno, v ktorom sa ukrýva kopec energie.

Weimarský stavač

Weimaraner si vás už od šteniatka získa svojím uhrančivým pohľadom a striebristou srsťou. Weimarské stavače sú inteligentné, športovo nadané a majú vynikajúci čuch. Toto pôvodne nemecké plemeno vás môže prekvapiť vysokým sebavedomím a odvahou. Weimarský stavač vás nezradí a bude vaším oddaným spoločníkom. Doprajte mu veľa pohybu, zábavy a hier. Bez toho by sa Weimaraner unudil a je dosť pravdepodobné, že by ho postihli depresie a obezita.

Aktívne psy a weimarský stavač
Weimarský stavač je známy najmä svojou striebristou srsťou a svetlými očami.

Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek plemeno, myslite na to, že psík vás bude potrebovať. Nedokáže si sám doplniť čistú vodu či nasypať jedlo do misky. Psy majú spoločenskú povahu a sú zvyknuté žiť vo svorke, súčasťou ktorej sa stanete aj vy. Všetku lásku, ktorú svojmu miláčikovi dáte, sa vám mnohonásobne vráti v tej najčistejšej podobe.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Psy

6 top plemien psov do bytu

0
Psy

Čo robiť, keď sa váš pes bojí búrok

0
Novinky Psy

Ako predstaviť bábätko psíkovi

Navigácia

Magazíny