Spoznajte top plemená strážnych psov

Zíva vaša záhrada prázdnotou? Veľký pobehujúci chlpáč je to, čo vám v nej chýba. Strážne psy sú populárne už od nepamäti.

Každé plemeno psa je povahovo, výzorovo aj energicky odlišné. Pokiaľ si neviete vybrať, ktoré plemeno je pre vás ideálne, pomôžeme vám. Toto sú top plemená, ktoré sú vhodné ako strážne psy.

Akita Inu

Inak známy aj ako japonský psí samuraj. Tento pes  sa stal v našich končinách populárny vďaka filmu Hachiko. Podobným plemenom je Shiba Inu, ktorý je jeho trochu menší brat. Toto plemeno bolo pôvodne vyšľachtené, aby ochraňovalo kráľov a vysoko postavených ľudí v časoch feudálneho Japonska. Tieto psy boli taktiež trénované na lovenie divých svíň, jeleňov, dokonca aj medveďov. Tento príbeh už napovedá, že akity sú veľmi náročné na starostlivosť. Nad kúpou tohto psíka sa veľmi dobre zamyslite, pretože vychovať ho nezvládne hocikto.

Akita Inu
Výchova tohto plemena je veľmi náročná.

Boxer

Pokiaľ chcete vaším psom odstrašiť potencionálnych zlodejov, boxer je výborná voľba. Verejná mienka boxerom nepraje, mnohí ich neprávom považujú za agresívnych a zlých psov. Ak sa mu budete dostatočne venovať a bude mať veľa pohybu, stane sa z neho lojálny pes a výborný spoločník. Boxer je taktiež neuveriteľne trpezlivý pri deťoch.

Boxer
Boxer vie byť lojálny spoločník.

Bernský salašnícky pes

Vždy ste chceli medveďa, ale zákon to nedovoľuje? Máme pre vás alternatívu. Bernský salašnícky pes viac pripomína krotkého medveďa ako psa. Toto plemeno je jedno z najpriateľskejších plemien a je neuveriteľne prítulný. Celý deň sa na vás bude usmievať svojim presláveným úsmevom. Nepotrebuje veľa starostlivosti, ani pohybu a s radosťou sa bude celý deň váľať a pozerať cez plot na okoloidúcich. Ak máte rodinu s deťmi alebo jednoducho chcete láskyplného psíka, bernský salašnícky pes je ideálna voľba.

Bernský salašnícky pes
Bernský salašnícky pes je milovníkom ľudí.

Husky

Nenechajte sa oklamať ich krásnymi modrými očami. Títo psíkovia sú najznámejší ako ťahači snežných saní. Neuvažujte nad ich kúpou, pokiaľ nemáte dostatočne veľký pozemok, pretože každý deň potrebujú veľa pohybu. Vzhľadom na ich predátorské inštinkty môžu byť nebezpeční najmä pre menšie zvieratá. Nenechajte ich nudiť sa, lebo vám zničia polovicu záhrady!

Husky
Ak sa začne Husky nudiť, môže vám začať ničiť pozemok.

Chow chow

Títo psíkovia síce vyzerajú ako plyšáci, majú rozkošné meno, no v prvom rade sú to úžasné strážne psy. Pôvodom z Číny, tieto psy patria k najstarším plemenám na svete. Sú relatívne jednoduchí na údržbu a nezávislí. Toto plemeno sa citovo veľmi nenaviaže na majteľa, ale ako strážca pozemku je perfektný.

Chow chow
Chow chow vyzerá ako chodiaci plyšový medvedík.

Rotvajler

Najčastejšie zobrazovaný pes na tabuliach s výstrahou: „Pozor pes!“. Svojou silnou stavbou tela pôsobia títo psi už na prvý pohľad ako strážne a bojovné plemeno. Patria medzi najsilnejších psov a ich silu netreba podceniť. Pri správnej výchove z neho bude dobrý strážca.

Rotvajler
Rotvajler je jedno z najobávanejších, ale zároveň aj najinteligentnejších plemien.

Slovenský čuvač

Z plemien pochádzajúcich z našich končín patrí medzi strážnych psov čuvač. Je veľmi podobný Maďarskému čuvačovi. V minulosti boli títo psi ochrancovia oviec na salašoch. Ak patríte medzi patriotov, čuvač pobehujúci na záhrade to povie za vás.

Čuvač
Tento krásavec má pôvod na Slovensku.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Kone Novinky

Zvládne starostlivosť o koňa každý?

0
Mačky Novinky Psy Tip

7 tipov, ako zvládnuť návštevu veterinára bez stresu

0
Vtáky

Sova ako domáce zvieratko

Navigácia

Magazíny